Mówisz: biuro, myślisz: biura jako zatłoczone pokoje z pracownikami wpatrzonymi w swoje monitory. To właśnie widzi większość klientów. Ale życie biurowe może toczyć się również w salach konferencyjnych i gabinetach menedżerów.

Albo w strefach socjalnych. Na menedżerach spoczywa odpowiedzialność za stworzenie komfortowych i optymalnych warunków pracy we wszystkich tych obszarach. Podstawą są niewątpliwie ergonomiczne meble biurowe, z których pracownicy korzystają codziennie.

Wyposażenie biur - recepcja i poczekalnia

To właśnie recepcja musi nawiązać pierwszy kontakt z każdym, kto wchodzi do biura z zewnątrz. Recepcja powinna być profesjonalna i budzić zaufanie. Dlatego każda firma chce być postrzegana jako godna zaufania i profesjonalna. Lada recepcyjna jest fundamentem i powinna współgrać z resztą mebli. Uzupełnieniem lady recepcyjnej powinny być meble do poczekalni - wygodne kanapy, fotele lub sofy, na których można się zrelaksować podczas oczekiwania. Przydatnym i przyjemnym dodatkiem są akcesoria, takie jak kolorowe wieszaki, oryginalny zegar czy ławka lub mały stolik. Recepcja powinna być urządzona tak, by pokazywać otwartość, życzliwość i chęć pomocy.

Meble dla pracowników

Przy projektowaniu stanowisk pracy dla pracowników biurowych należy wziąć pod uwagę ich ergonomię i funkcjonalność. Należy zadbać o to, aby osiem godzin w pracy spędzić w pozycji siedzącej. Najlepszym rozwiązaniem jest ergonomiczne krzesło biurowe z regulowaną wysokością. Dobrze dopasowane biurko do pracy jest niezbędne, wraz z szafkami na dokumenty i materiały biurowe. Oświetlenie, które jest jasne i odpowiednie, dopełni komfortowe stanowisko pracy. Czasami może być potrzebne dodatkowe wyposażenie. W biurach otwartych bardzo przydatne są panele lub ścianki akustyczne. Niezwykle przydatne są również szafki pod biurkiem. Niezbędne są wieszaki na kurtki, bluzki i torebki, a także szafki do przechowywania plecaków i torebek. Aby ułatwić pracownikom dopasowanie mebli do ich stanowisk pracy, producenci stworzyli zestawy mebli.

Meble biurowe

Biura menedżerskie to często miejsce, w którym odbywają się spotkania na wysokim szczeblu i podejmowane są ważne decyzje. Gabinet musi wyróżniać się spośród innych pomieszczeń w biurze, a jednocześnie komponować się z nimi pod względem designu. Elegancki fotel biurowy i podobnie wyglądające biurko to najlepsze meble dla prezesa/managera. Przydadzą się tu zarówno szafki na dokumenty, jak i mały stolik. Można też zastosować unikalną tapetę ścienną, która urozmaici wystrój. Meble biurowe meble biurowe

Kuchnia dla pracowników

Przerwy są nieodłącznym elementem pracy. Kuchnia biurowa to miejsce, w którym można przygotować coś do picia lub odgrzać obiad. Służy również jako miejsce spotkań i rozmów. Przy projektowaniu kuchni biurowej należy wziąć pod uwagę zarówno aspekt społeczny, jak i gastronomiczny. Część "gastronomiczna" to często aneks, w którym mieści się niezbędny sprzęt. Część towarzyska to jadalnia. Kuchnia biurowa z wyposażeniem biurowym. Obie części łączą odpowiednio dobrane meble. Warto dokładnie przemyśleć kwestię części jadalnej. Czy chcemy mieć jeden duży stół, przy którym będzie mogło jeść wiele osób, czy kilka mniejszych stolików, które stworzą bardziej kameralną i domową atmosferę? Być może bardziej odpowiedni dla potrzeb biznesu będzie nowoczesny blat z hokerami. Warto rozważyć możliwość mieszania tych opcji w zależności od działalności firmy i potrzeb pracowników.